O Autorce

Ukrywa się pod pseudonimem Lena Klimka. Urodziła się w niewielkiej miejscowości na południu Polski. Od wielu lat mieszka w Krakowie, gdzie pracuje i pisze. Z wykształcenia ekonomistka, z zamiłowania pisarka.

Przez lata pisała „do szuflady”, szlifując warsztat pisarski. W 2018 roku zadebiutowała książką „Przeczucia”, które stanowią pierwszą część planowanego cyklu trzech powieści. Obecnie pracuje nad drugą książką.

Moją twórczość traktuję jako bardzo osobistą – niemal intymną – część siebie. Dzięki pseudonimowi mogę oddzielić pasję od codziennej pracy, a tym samym dać czytelnikowi więcej prawdziwej siebie.

Lena Klimka

Mocno związana z rodziną, czemu daje wyraz w swojej twórczości. Uwielbia obserwować otaczający ją świat i dostrzegać w nim małe radości. Fascynują ją relacje międzyludzkie.

Pomysły czerpie z życia. Umiejętnie miesza zaobserwowane sytuacje z tym, co podpowiada jej wyobraźnia. Zatarcie granicy między rzeczywistym a wymyślonym światem przedstawionym w jej utworach powoduje, że nawet najbliżsi nie są w stanie oddzielić fikcji od prawdy.

W międzyczasie pisze opowiadania z gatunku fanfiction, przyciągając fanów z całego świata. Prowadzi blogi w języku polskim i angielskim, publikuje też na popularnych platformach fanowskich takich jak Wattpad, AO3 oraz fanfiction.net.

Zawsze chciałam zostać pisarką. Marzyło mi się malowanie słowami, bo wyobraźnia podpowiadała mi przeróżne historie, których nikt jeszcze nie opowiedział.

Lena Klimka